Co to jest erekcja oraz jak wyglądają problemy z nią?

Erekcja, a dokładnie wzwód jest reakcją fizyczną organizmu za którą odpowiada złączenie się tlenku azotu z reakcjami biomechanicznymi w ciele mężczyzny. Skutkiem ubocznym tego procesu jest rozkurczenie mięśni gładkich penisa, a w dalszej kolejności dostarczenie krwi do ciał jamistych, które występują w naczyniach krwionośnych.

Aby członek mógł pozostać w stanie wzwodu niezbędna jest swoista blokada żył, które znajdują się pod osłoną penisa. W tym miejscu należy zaznaczyć, że erotyczne pobudzenia odgrywa niezwykle ważną rolę w tym procesie. Za wspomniane pobudzenie przede wszystkim odpowiada partnerka, gdzie w pierwszej fazie związku samo patrzenie bądź całowanie kobiety jest w stanie wywołać erekcję kamagra.

Jeśli mężczyzna zauważa trudności ze wzwodem nie musi zmieniać partnerki, gdyż to nie ona odpowiada za tego typu dolegliwości. U mężczyzn, którzy przekroczyli już 40 rok życia jest to z reguły związane z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, chorobami na tle układu nerwowego oraz układu płciowego. Wśród częstych przyczyn wyróżnia się także zaburzenia endokrynologiczne, niewłaściwą pracą nerek oraz pozostałe choroby dotyczące układu moczowego. Osobną kategorię stanowią choroby związane z ludzką psychiką, a wliczają się w to zarówno depresje, jak i nerwice, kompleksy, wahania nastroju oraz poczucia własnej wartości.

Ta ostatnia grupa może spotkać panów w każdym wieku. Należy również zaznaczyć, że przyjmowane leki to niejednokrotnie przyczyna problemów ze wzwodem. Wśród wspomnianych leków zaliczamy tabletki przeciwpadaczkowe, antyarytmiczne, specyfiki przeciwwymiotne bądź leki na depresję czy przeznaczone dla osób, które nie są w stanie utrzymać moczu. W chorobie tej, jak i w każdej innej niezbędna jest pomoc lekarska, który w pierwszej kolejności przeprowadzi dokładny wywiad, a następnie zaleci wykonanie odpowiednich badań, które pomogą wykluczyć pozostałe choroby w ciele pacjenta.